Wpadła z „podróbkami” - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadła z „podróbkami”

Data publikacji 10.12.2015

Towar o wartości rynkowej prawie 240 tys. złotych zabezpieczyli policjanci KSP, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Prawie 3200 sztuk podrobionych zabawek znaleźli w jednej z hal targowych w Wólce Kosowskiej. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy 37-letnią obywatelkę Chin, która oferowała towar do sprzedaży.

Stołeczni policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, gdy tylko otrzymali informację o miejscu hurtowej dystrybucji nielegalnego towaru natychmiast przystąpili do działania. Udali się na teren bazaru w Wólce Kosowskiej i podjęli obserwację. Kiedy mieli już pewność, że dochodzi tam do nielegalnego procederu wkroczyli do akcji. Przeszukując boksy sklepowe zwrócili uwagę na zabawki. Wygląd towaru wzbudził podejrzenia policjantów. Postanowili dokładniej przyjrzeć się oferowanym do sprzedaży zabawkom. Jak się później okazało, były to "podróbki" zastrzeżonych znaków towarowych. Handlowała nimi 37-letnia obywatelka Chin.

Nielegalny towar o wartość prawie 240 tysięcy złotych został zabezpieczony. Właścielka, u której znaleziono „podróbki” będzie odpowiadać za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi, tj. z art. 305 ustawy prawo własności przemysłowej.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja