Fałszywa informacja o zagrożeniach w ministerstwach - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywa informacja o zagrożeniach w ministerstwach

Data publikacji 17.12.2015

Na chwilę obecną nie ma żadnych wiarygodnych informacji wskazujących na istnienie realnego zagrożenia. Anonimowa informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego została przesłana na skrzynki mailowe kilku ministerstw w Warszawie. Zgodnie z przyjętymi procedurami stołeczni policjanci sprawdzili te obiekty.

O godzinie 5.00 policjanci zostali powiadomieni, że na skrzynkę mailową Ministerstwa Gospodarki wpłynęła anonimowa informacja, w której autor sugeruje podłożenie ładunku wybuchowego w tym budynku.  Policjanci otrzymali podobne zgłoszenia od pracowników kolejnych ministerstw.

Za każdym razem uruchamiana jest procedura mająca na celu zabezpieczenie wskazanego miejsca i przeprowadzenie sprawdzenia pirotechnicznego. Pomimo tego, że dotychczas wszystkie tego typu informacje okazywały się fałszywe, kierujemy się przede wszystkim bezpieczeństwem osób, które przebywają lub będą korzystały ze wskazanych w mailach budynków.

Równocześnie policjanci ustalają źródło, skąd informacja została wysłana i osobę, która mogła się tego dopuścić.

Przypominamy, że za wywołanie fałszywego alarmu o zagrożeniu ładunkiem wybuchowym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zakończono już sprawdzenia we wszystkich instytucjach. Informacja nie została potwierdzona. Alarm był fałszywy.

(KSP/mw/ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja