Zabezpieczono karabiny, amunicję i materiały wybuchowe - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono karabiny, amunicję i materiały wybuchowe

Karabiny i naboje, materiały wybuchowe oraz znaczną ilość substancji chemicznych mogących posłużyć do ich wyprodukowania, zabezpieczyli w jednym z domów otwoccy kryminalni. W tej sprawie policjanci zatrzymali także 54- latka, który jak się okazało był już karany za posiadanie materiałów wybuchowych. Wobec mężczyzny zostanie złożony wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Kilkanaście godzin trwało zabezpieczenie i przeprowadzenie oględzin na terenie jednej z posesji w Józefowie. Policjanci z wydziału kryminalnego w Otwocku wkroczyli natychmiast po otrzymaniu informacji, że mogą się tam znajdować materiały wybuchowe. Zachowując niezbędne środki ostrożności oraz po wezwaniu na miejsce wojskowych i specjalistów z wydziału realizacyjnego KSP do spraw minersko- pirotechnicznych, dokonano przeszukania pomieszczeń i zabezpieczenia przyległego do posesji terenu.

Na miejscu funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Otwocka, a także policjanci z komisariatu w Józefowie przy udziale biegłego, zabezpieczyli między innymi trzy karabiny maszynowe, 284 sztuki amunicji, proch strzelniczy, pojemniki z substancjami chemicznymi mogącymi posłużyć do wyprodukowania materiałów wybuchowych. W mieszkaniu znajdowały się również liczne skorodowane części uzbrojenia w tym granaty, elementy bomb lotniczych i pociski moździerzowe.

W trakcie wykonywanych czynności w pobliżu tej posesji zauważono volkswagena za kierownicą którego mógł znajdować się mężczyzna podejrzewany o nielegalne posiadanie tych materiałów. Otwoccy kryminalni dokonali zatrzymania kierowcy, którym okazał się mężczyzna wynajmujący pomieszczenia, w których dokonywano policyjnych czynności. 54- latak trafił do policyjnej celi.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Dziś materiały tej sprawy trafiły do otwockiej prokuratury. Wobec mężczyzny zostanie złożony wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Przestępstwo posiadania broni palnej lub amunicji zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

(KSP / ms)

  • Zabezpieczone materiały
  • Zabezpieczone materiały
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja