Policja zabezpieczyła broń i amunicję - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policja zabezpieczyła broń i amunicję

Data publikacji 03.02.2016

W wyniku przeszukania pomieszczeń gospodarczych i mieszkalnych na terenie Ostrołęki i powiatu, policjanci zabezpieczyli rewolwer, szkielety pistoletów, lufy pistoletowe, magazynki oraz amunicje. Właściciel posesji został osadzony w policyjnym areszcie.

W sobotę (30.01.2016 r.) ostrołęccy policjanci dowiedzieli się, iż w jednym z pomieszczeń gospodarczych na terenie powiatu, może znajdować się pistolet. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z grupy operacyjno-procesowej, którzy na miejscu zabezpieczyli rewolwer. Po przeszukaniu pomieszczenia gospodarczego, należącego do mieszkańca miasta, znaleziono i zabezpieczono dodatkowo kilka szkieletów pistoletów, lufy pistoletowe, magazynki, inne elementy składowe budowy pistoletów, a także amunicję różnego kalibru.

Dalsze czynności i informacje w tej sprawie poprowadziły funkcjonariuszy do jednego z mieszkań na terenie Ostrołęki. Tu również podczas przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli trzy magazynki i elementy metalowe, prawdopodobnie części broni.

W wyniku podjętych czynności 50-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj (02.01.2016 r.) usłyszał zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / ak)

Powrót na górę strony
Polska Policja