Interwencja policjantów zapobiegła tragedii - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Interwencja policjantów zapobiegła tragedii

Data publikacji 08.02.2016

Patrol ruchu drogowego, pełniąc służbę na krajowej "ósemce", w pewnym momencie zauważył w oddali ogień, wydobywający się z komina jednego z pobliskich domów. Mundurowi natychmiast dotarli na posesję i wyprowadzili z domu 7-osobową rodzinę. Na miejsce wezwano straż pożarną.

W miniony piątek, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, pełniąc służbę na krajowej "ósemce", w pewnym momencie zauważyli ogień, wydobywający się z komina jednego z pobliskich domów. Mundurowi natychmiast ruszyli na pomoc. Na zewnątrz nie było nikogo z domowników. Funkcjonariusze weszli do środka, tam zastali 7-osobową rodzinę, w tym dwoje seniorów w wieku 90 i 80 lat oraz dwoje nastolatków. Niczego nie świadomi domownicy, zajęci swoimi sprawami nawet nie zauważyli, że w ich domu płonie komin.

Mundurowi przystąpili do natychmiastowej ewakuacji, wyprowadzając wszystkich na zewnątrz budynku. Na miejsce wezwano także straż pożarną, która po przybyciu stwierdziła zapalenie się tzw. sadzy w kominie.

(KWP w Białymstoku / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja