Chciał przemycić broń do sądu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał przemycić broń do sądu

Data publikacji 04.03.2016

Buscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który chciał wejść do budynku sądu z bronią palną. Jak się okazało, 79–latek miał w wewnętrznej kieszeni kurtki pistolet. Wejście do sądu uniemożliwił mu pracownik ochrony, obsługujący bramkę do wykrywania metalu. Za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia kodeks karny przewiduje nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Informację o zdarzeniu buscy policjanci otrzymali wczoraj (03.03.2016 r.) po południu. Pracownik ochrony zgłosił, że do budynku sądu chciał wejść mężczyzna z przedmiotem przypominającym broń. Podczas gdy mężczyzna przechodził przez bramkę do wykrywania metalu, ta zasygnalizowała obecność przedmiotów metalowych.

Pracownik poprosił o opróżnienie kieszeni przez petenta i wtedy okazało się, że w kieszeni kurtki znajdował się pistolet. Przybyli na miejsce policjanci, zabezpieczyli znalezioną broń. Jak się okazało był to mały pistolet o kalibrze 6,35 mm. Magazynek zawierał 9 sztuk amunicji. Broń była naładowana, do komory nabojowej był wprowadzony pocisk.

Policjanci zatrzymali 79–latka, a pistolet po rozładowaniu zabezpieczyli. Mężczyzna minioną noc spędził w policyjnym areszcie. Jak stwierdził, broń miał dla własnej obrony, ale nie ma na nią pozwolenia. Policjanci wysłali ją do laboratorium, gdzie zostanie dokładnie przebadana i sprawdzona, czy nie została użyta do popełnienia przestępstwa.

Konsekwencją czynu, którego dopuścił się mężczyzna, może być nawet 8-letnia kara pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / ak)

  • Posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia #1
  • Posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia #2
Powrót na górę strony
Polska Policja