Zabezpieczona nielegalna broń - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczona nielegalna broń

Data publikacji 18.04.2016

Sokólscy policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn podejrzanych o wyrób i handel bronią, kłusownictwo, posiadanie wyrobów akcyzowych i narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi im 10 lat więzienia.

Od pewnego czasu policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce prowadzili czynności śledcze w stosunku do grupy mężczyzn podejrzewanych o wyrób i handel bronią oraz kłusownictwo.

W minioną sobotę (16 kwietnia 2016) policjanci w wyniku intensywnych działań na terenie powiatów augustowskiego i sokólskiego zatrzymali sześciu mieszkańców gmin Augustów, Dąbrowa Białostocka i Sokółka  podejrzanych o wytwarzanie, posiadanie i handel bronią ale także kłusownictwo, posiadanie wyrobów akcyzowych i narkotyków. W trakcie realizowanych czynności policjanci w wyniku przeszukania domów, mieszkań, budynków gospodarczych oraz samochodów należących do zatrzymanych zabezpieczyli: 9 jednostek broni palnej, ponad 500 sztuk amunicji do broni różnego kalibru, około 70 różnych elementów broni palnej, noktowizory, tłumiki tzw. „szperacze”, a także 31 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz niewielkie ilości narkotyków.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 28 do 63 lat. Po przesłuchaniach zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Sokółce, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty, a o dalszym ich losie zdecyduje Sąd. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat. Sprawa może mieć charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

(KWP Białystok /dk)

  • zabezpieczona broń #1
  • zabezpieczona broń #2
  • zabezpieczona broń #3
Powrót na górę strony
Polska Policja