Gorzowscy wodniacy rozpoczęli sezon - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzowscy wodniacy rozpoczęli sezon

Data publikacji 02.06.2016

Wraz z początkiem czerwca gorzowscy policjanci zaprezentowali pełną gotowość do rozpoczęcia zabezpieczenia sezonu letniego. Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą czuwać będą dodatkowo policjanci, pełniący służbę z wykorzystaniem policyjnej łodzi motorowej. Rozpoczęcie sezonu to także najlepszy czas, aby amatorom wypoczynku nad wodą przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W środę (1.06.2016) po raz pierwszy w tym roku policjanci rozpoczęli służbę z wykorzystaniem policyjnej łodzi, a tym samym otworzyli sezon letni 2016. Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą patrol wodny będzie czuwał do końca sezonu, kontrolując strzeżone i niestrzeżone kąpieliska. Dzięki takim służbom w poprzednich latach udało się zapobiec wielu tragediom nad wodą. Policjanci bowiem sprawdzają stan trzeźwości sterników, ich uprawnienia, a także czuwają nad właściwym stosowaniem się do przepisów i wyposażeniem łodzi w sprzęt ratunkowy. Obecność patrolu wodnego wpływa także pozytywnie na zachowania kapiących się i uprawiających sporty wodne. Celem corocznych działań jest zmniejszenie przypadków utonięć i innych niebezpiecznych zdarzeń na wodzie.

Aby do tragicznych w skutkach zdarzeń nie dochodziło nie wystarczy jednak tylko obecność policyjnych partoli. Bezpieczeństwo nad wodą w największej mierze zależy od stosowania się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Co roku w całej Polsce słyszymy o nierozważnych i brawurowych zachowaniach kąpiących się i korzystających ze sprzętu wodnego i nie każdemu nieodpowiedzialne zachowania uchodzą płazem. Kąpiele w miejscach niedozwolonych czy w stanie nietrzeźwości, a także niedostateczna opieka nad dziećmi to tylko niektóre z przyczyn tragedii. Takie zachowania jak skakanie do wody „na główkę”, szczególnie po intensywnej kąpieli słonecznej lub przemierzanie w samotności otwartych akwenów również jest niebezpieczne. Apelujemy więc do wszystkich amatorów wypoczynku nad wodą, aby korzystając z uroków kąpielisk zawsze zachowywali należytą ostrożność i kierowali się rozwagą. Nawet najspokojniejsza woda może okazać się groźna. Dbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych i nie pozostawiajmy ich samych w wodzie. Wybierajmy bezpieczne miejsca kąpieli i stosujmy się do znaków i wskazówek. Dzięki temu chwile spędzone nad wodą dostarczą nam odpoczynku i radości, a przede wszystkich będą bezpieczne – zarówno dla nas jak i innych miłośników wodnego wypoczynku.

(KWP Gorzów Wlkp. / mm)

  • łódź policyjna na jeziorze
  • policjant prowadzi łódź patrolową
  • łoźd patrolowa
  • policjant na łodzi
  • patrol wodny
  • patrol wodny
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja