Policjanci uratowali z zalewu matkę i jej 6-letnią córkę - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali z zalewu matkę i jej 6-letnią córkę

Data publikacji 03.06.2016

Policjanci, pełniący służbę w Posterunku Wodnym nad Zalewem Zemborzyckim wyciągnęli z wody 35-latkę i jej 6-letnią córkę. Dziewczynka poślizgnęła się na pomoście i wpadła do wody. Matka wskoczyła do wody aby ratować dziecko, pomimo tego, że sama nie umiała pływać. Woda w tym miejscu ma ponad 2 metry głębokości. Funkcjonariusze udzieli im pomocy przedmedycznej oraz wezwali załogę karetki pogotowia. Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów, matka z córką całe i zdrowe zostały odwiezione do domu.

Wczoraj patrol w składzie sierż. szt. Marek Siwek i sierż. szt. Łukasz Kwiatkowski oraz insp. Straży Miejskiej Krzysztof Szymański, pełniący służbę w Posterunku Wodnym nad Zalewem Zemborzyckim, o godz. 13:10 zauważyli siedzącą na końcu pomostu kobietę z dwójką małych dzieci i psem. W pewnym momencie jedno z dzieci, wstając, poślizgnęło się i wpadło do wody. Za dziewczynką do wody wskoczyła matka. Jedną ręką trzymała się pomostu, a drugą szukała dziecka, które zniknęło pod lustrem wody.

Widząc to, funkcjonariusze bezzwłocznie ruszyli z pomocą. Dwóch z nich pobiegło do posterunku po koło ratunkowe i bosak. Jeden z nich, dzielnicowy z VII komisariatu policji, pobiegł na pomost. Położył się na nim i chwycił 6-latkę za rękę, która właśnie wynurzyła się z wody. Błyskawicznie wyciągnął dziewczynkę z wody na pomost, gdzie położył ją i klepnął w plecy, dziewczynka w tym samym momencie wypluła część wody, której się napiła. Następnie wyciągnął również matkę, która jak się później przyznała, także nie umie pływać.

Policjanci udzielili pomocy przedmedycznej obu osobom i wezwali na miejsce załogę karetki pogotowia. Owinęli je również w ręczniki, które mieli na posterunku. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy kobiecie i jej córce nic się nie stało. Po przebadaniu przez lekarza, całe i zdrowe zostały odwiezione do domu przez policjantów. Matka była trzeźwa, oświadczyła, że nie wie jak doszło do wpadnięcia jej córki do wody. Sama wskoczyła do zalewu, aby ratować córkę, chociaż nie potrafi pływać. Kobieta powiedziała, że często z córkami w wieku 4-i 6 lat przychodzi na spacer nad zalew, ponieważ mieszkają na pobliskim osiedlu.  

Posterunek Wodny nad Zalewem Zemborzyckim funkcjonuje od 01.05 do 30.09 w godz. 8:00 – 20:30. Funkcjonariusze pełnią służbę w systemie zmianowym, pierwsza zmiana w godz. 7:00-15:00 a druga w godz. 13:00-21:00. Delegowanych do pełnienia służby jest 6 policjantów Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, wspomaganych na porannych zmianach przez 4 funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Lublinie. Funkcjonariusze mają do dyspozycji łódkę, radiowóz,  rowery oraz sprzęt ratowniczy. Dodatkowo, ich działania nad zbiornikiem wodnym wspierają policyjne patrole rowerowe z Komendy Miejskiej w godz. 10:00 – 18:00.

(KWP w Lublinie / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja