Bydgoszczanin aresztowany na trzy miesiące - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoszczanin aresztowany na trzy miesiące

Data publikacji 22.06.2016

Bydgoski sąd aresztował bydgoszczanina podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem była śmierć. Taki zarzut przedstawił 53-latkowi prokurator. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.

Dzisiaj (22.06.2016) kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia doprowadzili 53-latka do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu, podtrzymał wstępną kwalifikację prawną i przedstawił mu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem jest śmierć. Następnie wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Natomiast sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował podejrzanego na trzy miesiące.
Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w poniedziałek (20.06.2016) około godziny 13:00, wówczas do Komisariatu Bydgoszcz-Śródmieście przyszedł mężczyzna chcąc zgłosić zgon konkubiny. W trakcie rozmowy ze zgłaszającym, dyżurny wysłał pod wskazany adres patrol. 
Tam funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie informując przy tym, że kobieta ma liczne obrażenia głowy. Na miejsce została skierowana ekipa „dochodzeniowo-śledcza”. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Ciało 53-letniej kobiety zostało zabezpieczone w Zakładzie Medycyny Sądowej w Bydgoszczy. 
Do sprawy został zatrzymany zgłaszający. Mężczyzna był trzeźwy w chwili zgłoszenia. 53-latek trafił do policyjnego aresztu. 
Kodeks karny za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem jest śmierć przewiduje karę pozbawienia wolności do 12 lat.

(KWP Bydgoszcz / mm)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja