Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 06.07.2016

Tymczasowy areszt na 3 miesiące, jako środek zapobiegawczy zastosował sąd wobec mężczyzny, ustalonego i zatrzymanego przez strzelińskich policjantów, a podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Podejrzany kilkukrotnie ugodził pokrzywdzonego nożem. Zatrzymanemu grozi teraz kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Strzelinie zastosował 3 - miesięczny areszt wobec 22 - letniego mieszkańca gm. Przeworno, zatrzymanego przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie, a podejrzanego o to, że 2 lipca br., w jednej z miejscowości położonych na terenie tej samej gminy, kilkukrotnie ugodził nożem innego 26 - letniego mężczyznę.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci otrzymali zgłoszenie o ugodzeniu nożem. Natychmiast po rozpoczęciu czynności w związku ze zgłoszeniem, funkcjonariusze podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy. Już po kilku godzinach ustalili, kim jest napastnik.

Podejrzanym okazał się 22 – letni mężczyzna. Po zatrzymaniu trafił on do policyjnego aresztu. W międzyczasie policjanci wykonali wiele czynności procesowych gromadząc materiał dowodowy w tej sprawie.

Z poczynionych ustaleń wynikało m.in., że powodem takiego zachowania napastnika były porachunki finansowe, które doprowadziły do konfliktu pomiędzy mężczyznami. Na podstawie zebranego materiału, na wniosek prokuratury, sąd aresztował tymczasowo podejrzanego.

Mężczyźnie grozi teraz do 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław / mm)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja