Zatrzymani w sprawie napadu na taksówkarza - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w sprawie napadu na taksówkarza

Data publikacji 18.07.2016

Lubelscy policjanci po całonocnych poszukiwaniach i wczorajszej pracy operacyjnej zatrzymali łącznie trzy osoby do sprawy napadu na taksówkarza. To 14-letni mieszkaniec Lublina, 25-letni ob. Ukrainy oraz 34-letnia kobieta. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz jaką rolę w napadzie pełnili poszczególni zatrzymani, wyjaśni śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Lublin-Północ.

Do napadu doszło w sobotę (16 lipca br.)przed północą przy ul. Lawendowej w Lublinie. Taksówkarz jednej z korporacji zabrał dwóch pasażerów z rejonu centrum miasta. Kiedy dojechał we wskazane miejsce, jeden z pasażerów wysiadł, a drugi wyjął nóż i zadał ranę ciętą kierującemu. Taksówkarz bronił się przed kolejnymi ciosami. Ostatecznie udało mu się uciec z samochodu i dobiec w rejon ul. Zbożowej, skąd została wezwana pomoc. Sprawcy zbiegli z miejsca zabierając tablet i nawigację, należącą do 33-letniego taksówkarza. Poszkodowany trafił do szpitala.

Policjanci z V komisariatu, wspierani przez kryminalnych z KMP i KWP w Lublinie, natychmiast podjęli działania poszukiwawcze. Wczoraj zatrzymali łącznie trzy osoby. To 14-letni mieszkaniec Lublina, 25-letni ob. Ukrainy oraz 34-letnia kobieta. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz to, jaką rolę w napadzie pełnili poszczególni zatrzymani, wyjaśni śledztwo, prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Lublin-Północ.

(KWP w Lublinie / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja