Policjanci pomogli poszkodowanej rodzinie - areszt dla sprawcy przemocy domowej - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław

Policjanci pomogli poszkodowanej rodzinie - areszt dla sprawcy przemocy domowej

Data publikacji 03.08.2016

Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy jednego z komisariatów Policji w powiecie oleśnickim, podejrzany o znęcanie się nad rodziną został skutecznie odizolowany od pokrzywdzonych. Sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratury i na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Mężczyzna był już w przeszłości karany za tego typu czyn. Przypomnijmy, że w sytuacji tzw. recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, zatrzymanemu może grozić kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Bierutowie interweniowali kilka razy wobec jednego z mieszkańców gminy, który pod wpływem alkoholu znęcał się nad swoją rodziną. Mężczyzna był zatrzymywany do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie, co jednak nie wpłynęło na zmianę jego zachowania. W związku z tym wprowadzono także procedury związane z „Niebieską Kartą”, aby pomóc rodzinie. Ponieważ jednak zachowanie mężczyzny nie uległo zmianie i dalej dopuszczał się czynów będących przestępstwem, policjanci chcąc zapobiec dalszej eskalacji konfliktu, za pośrednictwem prokuratury, wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu dla mężczyzny, który wielokrotnie pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe i znęcał się nad żoną oraz dziećmi.

Sąd przychylił się do wniosku i wydał postanowienie o 3-miesięcznym areszcie. W toku postępowania policjanci ustalili, że w poprzednich latach 49-letni mieszkaniec gminy Bierutów odbywał już karę pozbawienia wolności za taki sam czyn. Przypomnijmy, że w sytuacji tzw. recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, zatrzymanemu mężczyźnie może grozić kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja