Niesprawne autokary miały przewozić dzieci - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niesprawne autokary miały przewozić dzieci

Data publikacji 04.08.2016

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego radomskiej komendy uniemożliwili wyjazd dzieci na wycieczkę niesprawnymi autokarami. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od pojazdów.

W środę policjanci radomskiej drogówki na ulicy Kieleckiej kontrolowali autokar mający przewieźć dzieci na wycieczkę. Przed wyjazdem w trasę funkcjonariusze sprawdzili stan techniczny auta oraz dokumenty i trzeźwość kierowcy. Podczas kontroli autobusu należącego do prywatnego przewoźnika policjanci ujawnili nieprawidłowości techniczne, w związku z czym nie dopuścili go do dalszej jazdy. Policjanci mieli duże zastrzeżenia głównie do stanu technicznego pojazdu – niesprawny okazał się układ hamulcowy. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Natomiast dzisiaj z dyżurnym radomskiej policji skontaktowali się rodzice dzieci, które miały jechać na kolonię. Mieli zastrzeżenia do stanu technicznego pojazdu i chcieli, aby policjanci to sprawdzili. Funkcjonariusze na ulicy Chrobrego skontrolowali autokar i faktycznie okazało się, że stan opon tego pojazdu pozostawia wiele do życzenia. Jak się okazało ten autokar należał do tego samego przewoźnika, którego policjanci kontrolowali przed wyjazdem z dziećmi dzień wcześniej. 

(KWP Radom / mm)

Powrót na górę strony
Polska Policja