Poszukiwany czerwoną notą zatrzymany pod Piasecznem - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP

Poszukiwany czerwoną notą zatrzymany pod Piasecznem

Data publikacji 25.08.2016

Pod Piasecznem policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP zatrzymali 37-letniego obywatela Turcji, za którym Interpol wystawił tzw. czerwoną notę. Mężczyzna był poszukiwany w związku z podejrzeniem dokonania zabójstwa na terytorium Turcji. Jak już ustalono najprawdopodobniej od 2012 roku ukrywał się on na terenie naszego kraju.

W jednym z centrów handlowych znajdujących się na terenie powiatu piaseczyńskiego policjanci z wydziału poszukiwań i identyfikacji osób z Komendy Głównej Policji zatrzymali 37-letniego obywatela Turcji.
Mężczyzna był poszukiwany w związku z podejrzeniem popełnienia zabójstwa w Istambule przy użyciu broni palnej. Jak wynika z policyjnych ustaleń, mężczyzna najprawdopodobniej w 2012 roku opuścił terytorium Turcji i od tamtej pory ukrywał się na terenie naszego kraju. W 2014 roku za poszukiwanym mężczyzną została wystawiona przez Interpol tzw. czerwona nota.

Po zatrzymaniu 37-latek został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Policjanci z tutejszego wydziału kryminalnego prowadzą obecnie dalsze czynności związane z tymczasowym aresztowaniem mężczyzny. Są one prowadzone pod nadzorem prokuratury. Sąd zadecyduje o ewentualnej ekstradycji mężczyzny do Turcji.

(KSP / pz)

Powrót na górę strony
Polska Policja