Brawura motocyklistów zakończona kontrolą drogową - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kraj

Brawura motocyklistów zakończona kontrolą drogową

Data publikacji 15.09.2016

Policjanci z zespołu ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Opatowie, pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie zatrzymali do kontroli dwóch motocyklistów, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego. Wyprzedzili oni dwa pojazdy w miejscu niedozwolonym oraz w terenie zabudowanym poruszali o 68 km/h za szybko. Zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna grozi z kolei 30-letniemu motocykliście, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, mimo wyraźnych sygnałów i próbował uciec policjantom. Po drodze łamał ograniczenia prędkości jadąc w terenie zabudowanym nawet 191 km/h. Okazało się, że nie miał w ogóle prawa jazdy na motocykl.

W minioną niedzielę, 11.09.br., policjanci z zespołu ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Opatowie, patrolując drogę krajową nr 77 zauważyli dwóch motocyklistów, którzy rozpoczęli manewr wyprzedzania dwóch pojazdów w miejscu niedozwolonym. Chwilę później okazało się, że w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuję ograniczenie prędkości do 50 km\h jechali o 68 km/h za szybko. Po chwili zostali oni zatrzymani do kontroli. Za kierownicami motocykli siedzieli 31-letnia kobieta oraz 34-letni mężczyzna, którzy dodatkowo nie posiadali przy sobie wymaganych dokumentów. 

Od początku roku opatowscy mundurowi zatrzymali ponad 200 praw jazdy za nadmierne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, natomiast na terenie całego województwa świętokrzyskiego z tego samego powodu zostało zatrzymany blisko 2200 praw jazdy.

Do innego zdarzenia doszło wczoraj, 14.09.br., o 18:55, na jednej z ulic Żnina. Wtedy to policjanci ruchu drogowego pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator zauważyli motocyklistę, który na ich widok gwałtownie skręcił w inną ulicę. Mundurowi postanowili sprawdzić powód takiego zachowania kierowcy próbując zatrzymać go do kontroli drogowej. Ten jednak, pomimo wydawanych przez policjantów wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie reagował, a na dodatek przyspieszał przekraczając dozwoloną prędkość. W związku z tym mundurowi ruszyli za motocyklistą jednocześnie przez cały czas sygnalizując, aby się zatrzymał. Po trwającym kilka minut pościgu, podczas którego mężczyzna nie zważał na ograniczenia prędkości i jechał ponad 100 km/h, a w obszarze zabudowanym w miejscowości Redczyce (pow. Żnin) nawet 191 km/h, ostatecznie został on zatrzymany. Wprawdzie było to już na jednej z prywatnych posesji na terenie powiatu nakielskiego w Chomętowie, gdzie kierowca ten próbował się ukryć.

Drogowym "piratem" okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu nakielskiego, który, jak wynikało z policyjnych systemów informatycznych, nigdy nie posiadał uprawnień na jazdę motocyklem, a na pojazdy zostały mu one cofnięte ze względu na przekroczony limit punktów. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny od motocykla za zużyte ogumienie, a następnie pojazd trafił na parking strzeżony.

Teraz 30-latka czeka proces w sądzie za popełnione wykroczenia, a następnie wyrok, który może być surowy, bo za czyny, których się dopuścił oraz próbę ucieczki grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Przypominamy! Nadmierna prędkość oraz brawura na drodze są najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.Policjanci apelują o bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchy drogowego.

(KWP w Kielcach / KWP w Bydgoszczy / ms / mw)

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja