Kontrabanda w samochodzie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda w samochodzie

Data publikacji 16.09.2016

Ponad 55 tysięcy sztuk papierosów oraz 16 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli piotrkowscy policjanci i celnicy. W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali kobietę, która była właścicielką nielegalnego towaru.

Wczoraj, 15 września br., w godzinach rannych piotrkowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Łodzi prowadzili działania na terenie miasta. Około godziny 8.30 na jednej z ulic w okolicach dworca autobusowego zauważyli jak kobieta wyjmuje z bagażnika samochodu duży jutowy worek. Zainteresowanie stróżów prawa okazało się trafne. Podczas przeszukania samochodu piotrkowianki oraz pomieszczenia, w którym pracuje, funkcjonariusze zabezpieczyli 16 kilogramów krajanki tytoniowej oraz ponad 55 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty jakie mógł ponieść Skarb Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na blisko 60 tysięcy złotych.

Zatrzymana 56-latka usłyszała zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Za to przestępstwo grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat jak również przepadek zabezpieczonego towaru.

Źródło: KWP w Łodzi / kp

Powrót na górę strony
Polska Policja