Uderzenia w przestępczość narkotykową na terenie województwa łódzkiego - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenia w przestępczość narkotykową na terenie województwa łódzkiego

Data publikacji 30.09.2016

Policjanci z trzech powiatów łódzkiego garnizonu zlikwidowali plantacje konopi indyjskich. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 krzaków w różnych fazach wzrostu, z których można by było wytworzyć blisko 7 kilogramów marihuany. Czarnorynkowa wartość narkotyku wyniosła ponad 210 tysięcy złotych.

Do pierwszej realizacji doszło w Kamieńsku, na terenie powiatu radomszczańskiego, 29 września 2016 roku. Wówczas kryminalni podczas kontroli osobistej 20–letniego mieszkańca gminy Dobryszyce w jego odzieży znaleźli torebkę foliową z marihuaną. W domu zatrzymanego policjanci zabezpieczyli kolejne porcje narkotyku. 20-latek trafił do policyjnej celi. Dzięki dociekliwości funkcjonariuszy została zlikwidowana uprawa konopi indyjskich prowadzona przez młodzieńca niedaleko jego miejsca zamieszkania. Z roślin pielęgnowanych przez zatrzymanego można było uzyskać około 50 porcji narkotyku.

20-latek usłyszy zarzuty uprawy i posiadania substancji odurzających. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Z kolei policjanci z Poddębic wspólnie z funkcjonariuszami KWP z Łodzi zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich na terenie gminy Pęczniew. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że na terenie gminy Pęczniew może znajdować się nielegalna uprawa konopi indyjskich. Funkcjonariusze zlokalizowali na zarośniętym polu w miejscu oddalonym od zabudowań łącznie 66 krzaków konopi indyjskich. Były to rośliny w różnej fazie wzrostu. Czarnorynkowa wartość środków odurzających, które można było uzyskać z zabezpieczonych roślin wynosi około 50 tysięcy złotych. Z zabezpieczonych krzaków można było uzyskać około 1,5 kg suszu.

Kolejną realizacją wymierzoną w nielegalne uprawy konopi indyjskich przeprowadzili policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego. Funkcjonariusze znaleźli uprawy na terenach nieużytków w gminie Łęki Szlacheckie. Łącznie zabezpieczyli 237 krzaków konopi indyjskich, z których można uzyskać ponad 5 kilogramów czystego narkotyku o czarnorynkowej wartości bliskiej 160.000 złotych. Dorodne krzaki konopi o wysokości ponad 2 metrów ukryte były między chaszczami na terenie nieużytków. Był to teren bardzo trudno dostępny, gęsto zarośnięty, poprzecinany ciekami wodnymi. Wstępne badanie roślin dało wynik pozytywny w kierunku marihuany.

Obecnie trwają działania zmierzające do ustalenia właścicieli nielegalnych upraw.

(KWP w Łodzi / mw)

  • zabezpieczone rośliny konopi indyjskich
  • zabezpieczone rośliny konopi indyjskich
  • zabezpieczone rośliny konopi indyjskich
  • oględziny zabezpieczonych roślin konopi indyjskich
  • zabezpieczone rośliny konopi indyjskich
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja