Usiłował włamać się do samochodu - został zatrzymany - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn

Usiłował włamać się do samochodu - został zatrzymany

Data publikacji 10.10.2016

Zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodu usłyszał 23-letni mieszkaniec Ełku, który próbował dostać się do wnętrza pojazdu, żeby ukraść z niego wartościowe rzeczy. 23-latek został ujęty dzięki szybkiej reakcji świadka. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył wpływem alkoholu.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie włamania do samochodu. Młody mężczyzna został ujęty dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji świadka i przekazany interweniującym policjantom. Całe zajście zarejestrowały także kamery monitoringu.

Okazało się, że 23-letni mieszkaniec Ełku, wspólnie z kolegą, zauważyli zaparkowany na parkingu samochód. Korzystając z okazji, że w pobliżu nie było innych pojazdów i innych osób jeden z mężczyzn postanowił włamać się do jego wnętrza. Jak sam przyznał, chciał sprawdzić, czy nie ma tam cennych przedmiotów, które można byłoby ukraść.

23-latek w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem.

Jest to kolejne tego typu przestępstwo, którego dopuścił się mężczyzna, dlatego odpowie w warunkach tzw. recydywy. Kodeks karny przewiduje za to karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

 

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja