Motocyklista bez uprawnień przejechał "na czerwonym" - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn

Motocyklista bez uprawnień przejechał "na czerwonym"

Data publikacji 28.10.2016

Za szereg wykroczeń ukarany został 29-latek, którego do kontroli drogowej zatrzymali policjanci Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie. Mężczyzna przejechał motocyklem przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. W trakcie sprawdzania dokumentów na jaw wyszły inne wykroczenia, jakich się dopuścił.

Wczoraj (27.10.2016) kilka minut przed godz. 21:00 policjanci z Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie podczas patrolowania ul. Pieniężnego zauważyli, że kierowca motocykla popełnił wykroczenie. Mężczyzna przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, w związku z czym funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Popełnienie tego wykroczenia było dla motocyklisty dopiero początkiem kłopotów.

Jak się okazało, 29-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. W trakcie sprawdzenia danych z tablic rejestracyjnych i porównywania ich z tymi, jakie zawarte są w policyjnych systemach infromatycznych okazało się, że tablice należą do innego pojazdu.

Za szereg popełnionych wykroczeń mężczyzna został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi. W związku z brakiem dokumentu potwierdzającego zawarcie z ubezpieczycielem umowy dotyczącej OC, policjanci sporządzili również dokumentację, która trafi do Funduszu Gwarancyjnego. Za brak obowiązkowego OC grozi opłata karna. Przepisy podają sposób egzekwowania tej kary, jak i procedury odwoławcze, z których można skorzystać.

(KWP w Olsztynie / ms)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja