Śląscy judocy najlepszą drużyną Mistrzostw Polski Policji

Data publikacji 03.11.2016

Drużyna KWP w Katowicach wygrała klasyfikację drużynową Mistrzostw Polski Policji w Judo. Reprezentanci śląskiego garnizonu zdobyli dwa złote, cztery srebrne i dwa brązowe medale. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Piotr Kamrowski z katowickiej komendy wojewódzkiej.

28 października w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyły się Mistrzostwa Policji w Judo objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka. W zawodach uczestniczyło 53 zawodników reprezentujących Komendę Stołeczną Policji, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, CSP w Legionowie oraz Komendy Wojewódzkie Policji z Bydgoszczy, Katowic, Krakowa, Łodzi i Wrocławia, a także Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, Służbę Więzienną oraz Biuro Ochrony Rządu.

Zawody przeprowadzono w 10 kategoriach wagowych:

• mężczyzn do 66 kg, do 73 kg, do 81 kg, do 90 kg, do 100 kg, powyżej 100 kg
  • kobiet do 63 kg, powyżej 63 kg
  • powyżej 40 lat mężczyzn do 81 kg, powyżej 81 kg

Walki w poszczególnych kategoriach wagowych zostały przeprowadzone zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Judo, systemem „francuskim” oraz „każdy z każdym”. Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach reprezentowało 11 policjantów z jednostek terenowych śląskiej policji wytypowanych w Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Judo, które odbyły się 18 czerwca 2016 r.

Na najwyższym stopniu podium stanęli sierż. Rafał Riss – OPP w Katowicach (kategoria powyżej 100 kg) i asp. szt. Piotr Kamrowski – KWP w Katowicach (powyżej 81 kg, + 40 lat). Drugie miejsca wywalczyli st. sierż. Marek Chrapkiewicz – KMP w Bielsku–Białej  (do 81 kg, + 40 lat), kom. Marek Klimczak – KMP w Bytom (do 81 kg) st. sierż. Agnieszka Bergier-Karkosz – KMP w Sosnowcu (do 63 kg) i mł. asp. Izabela Herdzik – KMP w Zabrzu (powyżej 63 kg). Brązowe medale zdobyli st. sierż. Beata Wardzińska – KPP w Cieszynie (do 63kg) i kom. Paweł Gacek – SPPP w Bielsku–Białej (do 81 kg, + 40 lat).

Znakomite wyniki indywidualne pozwoliły reprezentacji śląskiej policji zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, przed komendą stołeczną i reprezentacją Służby Więziennej. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Piotr Kamrowski z KWP w Katowicach.
Znaczna część startujących w mistrzostwach zawodników czynnie uczestniczy w procesie szkolenia i doskonalenia zawodowego policjantów w zakresie taktyki i technik interwencji w szkołach i ośrodkach szkolenia policji, komendach wojewódzkich i w jednostkach terenowych policji, przekazując swoją wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie nabyte w czasie wielu lat treningów.