Policjant na podium w Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin

Data publikacji 07.11.2016

Sierżant Mateusz Koczmara to policjant Zespołu Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu III Policji w Lublinie, który od 24 lat trenuje karate kyokushin. Zawodnik po trzech latach przerwy startowej ponownie stanął na macie, biorąc udział w XVII Mistrzostwach Polski Seniorów Open i Kata, najbardziej prestiżowym turnieju karate w Polsce, który odbył się w Olsztynie. Lubelski funkcjonariusz stanął na podium, zajmując III miejsce.

Lubelski policjant – posiadacz stopnia 2 DAN, ćwiczy w Lubelskim Klubie Karate Kyokushin pod okiem shihan Jacka Czernieca. Przygodę z tym sportem rozpoczął w 1992 roku. W swojej karierze sportowca brał wielokrotnie udział w zawodach zajmując czołowe miejsca, m.in. w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski Regionu Wschodniego, Mistrzostwach Polski i  Mistrzostwach Europy.

Po trzech latach przerwy startowej ponownie stanął na macie, biorąc udział w Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin, które odbyły się dwa tygodnie temu w Olsztynie. XVII Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata przyciągnęły ponad 250 zawodników z 70 klubów z całej Polski, w tym medalistów Mistrzostw Świata, Europy i Polski.

Długie przygotowania policjanta do tego turnieju nie poszły na marne. W efekcie stanął na podium, zajmując III miejsce w kategorii kumite master.

Po powrocie z turnieju funkcjonariusz w chwilach wolnych od służby  intensywnie przygotowuje się do udziału w Pucharze Europy w Lublinie, które odbędą się już niebawem, bo 25-26 listopada.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć na arenie sportowej!