Policjanci udaremnili wyłudzenie 150 tys. zł - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili wyłudzenie 150 tys. zł

Data publikacji 08.11.2016

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą bielańskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w jednej z placówek bankowych usiłowali wyłudzić kredyt. Mężczyźni posłużyli się sfałszowanymi dokumentami mającym świadczyć o ich zdolności kredytowej. Funkcjonariusze udaremnili dokonanie przestępstwa. Piotr W. usłyszał zarzut oszustwa, zaś Waldemar K. usiłowania oszustwa. Za ten czyn grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Skuteczne działania policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bielańskiej komendy pozwoliły zapobiec wyłudzeniu kredytu w wysokości 150 000 złotych, na szkodę jednego z banków.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w momencie, gdy przyszedł do banku i zgłosił się po kredyt. Mężczyzna posłużył się sfałszowanym dokumentem, mającym świadczyć o jego zdolności kredytowej, który wystawił mu kolega. Policjanci z Bielan zapobiegli dokonaniu przestępstwa.

36-letni Piotr W. już usłyszał zarzut oszustwa, zaś 65-letni Waldemar K. zarzut usiłowania oszustwa. Za ten czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja