Polała się policyjna krew - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Radom

Polała się policyjna krew

Data publikacji 15.02.2017

Pierwsza w tym roku akcja zbiórki krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy zakończona. Akcję, jak poprzednio, zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu i Zespół Prasowy KWP Radom. Odbyła się ona w ramach akcji „Życiodajny krwioobieg". W roku ubiegłym mundurowi oddali ponad 60 litrów krwi.

Na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. K. Vietha w Radomiu stawili się funkcjonariusze operacyjni, a także mundurowi z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji i liczne grono pracowników cywilnych. Stało się tradycją, że jako pierwszy krew oddał Rafał Jeżak z Zespołu Prasowego KWP zs. w Radomiu. Dzisiaj, 15.02.br., przed komendą udało się zebrać ponad 8 litrów krwi. Na wszystkich krwiodawców czekały także niespodzianki przygotowane przez POP GYM czyli największy fitness klub w Radomiu, który obdarował voucherami do wykorzystania w siłowni.

Policjanci doskonale zdają sobie sprawę z tego jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało, nieraz bowiem są świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewożono rannych wprost na stół operacyjny. Praca w Policji to służba dla społeczeństwa, dlatego też tak licznie odpowiedzieli na apel radomskiego centrum krwiodawstwa, bo jedynym źródłem krwi są ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

(KWP w Radomiu / mw)

  • akcja zbiórki krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy
  • akcja zbiórki krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy
  • akcja zbiórki krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy
Powrót na górę strony
Polska Policja