Policjant w dniu wolnym udzielił pomocy w wypadku drogowym - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP

Policjant w dniu wolnym udzielił pomocy w wypadku drogowym

Data publikacji 14.03.2017

Policjant zespołu patrolowo-interwencyjnego z Wesołej w dniu wolnym od pracy będąc świadkiem wypadku drogowego zareagował błyskawicznie i bez wahania wykonał na miejscu wszystkie niezbędne czynności do momentu przyjazdu na miejsce pogotowia i załogi ruchu drogowego. Sierżant polecił świadkowi wezwanie służb, zabezpieczył miejsce zdarzenia, udzielił pomocy przedmedycznej pokrzywdzonej, ustalił sprawcę i polecił mu oczekiwanie na przyjazd Policji. Dodatkowo na koniec sporządził notatkę i przekazał policjantom nagranie zdarzenia z rejestratora z własnego samochodu.

Sierżant Krzysztof Jędrach miał dzień wolny od służby. Przejeżdżał swoim prywatnym samochodem przez ulice Pragi Północ. W pewnym momencie zauważył, że jadący przed nim kierowca volvo omija pojazd, który zatrzymał się przed przejściem, aby ustąpić pierwszeństwa pieszej. Volvo potrąciło kobietę na pasach.

Reakcja policjanta była natychmiastowa. Zajął się wszystkim, polecił wezwanie pogotowia i Policji, zabezpieczył miejsce zdarzenia, udzielił pomocy potrąconej pokrzywdzonej, ustalił kierowcę volvo i polecił mu oczekiwanie na przyjazd załogi ruchu drogowego.

Kiedy służby pojawiły się na miejscu wypadku policjant przekazał im wszystkie niezbędne informacje i sporządził notatkę.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja