Zagryziony przez psa? - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zagryziony przez psa?

Data publikacji 04.07.2017

Policjanci pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności zgonu 66-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego. Zwłoki mężczyzny na polecenie prokuratora zostały zabezpieczone w prosektorium w celu wykonania sekcji zwłok. W związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali 51-letniego brata denata, który usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

1 lipca 2017 roku o godzinie 15:50 dyżurny wieluńskiej komendy odebrał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, z którego wynikało, że w miejscowości Wierzchlas zostały znalezione zwłoki 66-letniego mężczyzny. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego oraz brata, który zamieszkiwał z denatem. W związku z tą sprawą 51-letni współlokator został zatrzymany. Mężczyzna był pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na terenie posesji znajdował się również agresywny pies. Obecny na miejscu weterynarz podjął decyzję o uśpieniu zwierzęcia. Zwłoki psa zostały zabezpieczone do dalszych badań.

Zatrzymany właściciel psa po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci za co grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności. Prokurator wobec podejrzanego zastosował  dozór policyjny.

Kluczowymi dla dalszych decyzji procesowych w tej sprawie będą wyniki badań jakie zarządzi prokurator.

(KWP w Łodzi)

Powrót na górę strony
Polska Policja