Pościg za kradzionym autem ulicami Warszawy - aktualizacja - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP

Pościg za kradzionym autem ulicami Warszawy - aktualizacja

Data publikacji 21.12.2017

W nocy, po kilkunastu minutach dynamicznego pościgu ulicami Warszawy, poruszający się kradzionym samochodem mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani przez policjantów z Pragi Południe. W wyniku tego zdarzenia zostało rannych trzech funkcjonariuszy. Dziś mężczyzna usłyszał zarzuty, kradzieży z włamaniem samochodu, prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz zmuszania funkcjonariuszy publicznych do zaniechania czynności służbowych.

W nocy, tuż po godzinie 2.20 przy ulicy Grenadierów i Majdańskiej, mundurowi z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII rozpoczęli kontrolę drogową samochodu osobowego mercedes. Niestety kierowca tego auta nie zatrzymał się. Funkcjonariusze podjęli dynamiczny pościg ulicami Warszawy, równocześnie wzywając posiłki. Mężczyzna uciekający mercedesem próbował staranować policyjne radiowozy.

W wyniku czego uszkodził je, a sam uderzył w drzewo. Następnie, wraz z pasażerką, próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Policjanci z uszkodzonych radiowozów podjęli tym razem pościg pieszy. Przy Rondzie Wiatraczna zatrzymali 32-letniego mężczyznę oraz 35-letnią kobietę.

Przeprowadzone na zawartość alkoholu badanie wykazało, że mężczyzna posiadał 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu a jego pasażerka była pod jego wpływem. Oboje zostali przewiezieni do jednostki Policji celem wytrzeźwienia i przeprowadzenia czynności dochodzeniowo-śledczych.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mercedes został skradziony w maju tego roku z warszawskiego Żoliborza.

W wyniku pościgu trzech policjantów zostało rannych i trafiło do szpitala. Odnieśli oni niegroźne obrażenia, które nie zagrażają ich życiu. Ponadto zostały uszkodzone policyjne radiowozy.

Policjanci ustalili, że para wcześniej była notowana. W zabezpieczanym aucie funkcjonariusze znaleźli baniaki, które mogą służyć do kradzieży paliwa.

Dziś mężczyzna usłyszał zarzuty, kradzieży z włamaniem samochodu, prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz zmuszania funkcjonariuszy publicznych do zaniechania czynności służbowych. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 32-latka tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

eszs/jf

  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymaną kobietą
  • Policjant z zatrzymaną kobietą
  • Zabezpieczne przez policjantów kradzione auto
  • zabezpieczone przez policjantów kradzione auto
  • zabezpieczone przez policjantów kradzione auto
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony