W trosce o los bezdomnych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów Wlkp.

W trosce o los bezdomnych

Data publikacji 21.12.2017

Gorzowscy policjanci przez cały okres jesienno-zimowy sprawdzają miejsca przebywania osób bezdomnych. Informacje o nich często trafiają od mieszkańców. Funkcjonariusze współpracują z Gorzowskim Centrum Pomocy Rodzinie i wskazują osobom potrzebującym miejsca, w których mogą otrzymać pomoc.

Policjanci zadania związane z okresem zimowym realizują już od kilunastu tygodni. Jednym z nich jest pomoc osobom bezdomnym. Funkcjonariusze współpracują z instytucjami, które zajmują się tą problematyką. Dzięki temu doskonale orientują się, w jakich miejscach bezdomni starają się przetrwać zimę. Informacje o nich przekazują także sami mieszkańcy.

Klatki schodowe, piwnice, budynki gospodarcze i inne, zadaszone miejsca, służą bezdomnym jako zimowe schronienie. Jest to często uciążliwe dla mieszkańców. Dlatego funkcjonariusze reagują na takie sygnały. Prowadzona interwencja to szansa dla policjantów, by wskazać noclegownie i miejsca wydawania posiłków. W niektórych sytuacjach niezbędna jest pomoc lekarza.

Praca z bezdomnymi nie należy do najłatwiejszych. To często osoby, które mimo złego stanu zdrowia, braku dostępu do wody, prądu czy ogrzewania, twierdzą, że radzą sobie doskonale. Mimo tego policjanci i przedstawiciele Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie wciąż odwiedzają znane już im osoby. Policjanci przy każdej takiej interwencji wskazują miejsca, w których na bezdomnych czeka pomoc. Przestrzegają także przed ogrzewaniem się w pomieszczeniach przy ognisku.

Policjanci przypomianją, by reagować na osoby, które leżą na ławkach czy chodnikach. Wystarczy jeden telefon, by wezwać pomoc odpowiednich służb. W przypadku niskich temperatur nie trzeba wiele, by doszło do wychłodzenia.

 

sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz
Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony