Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin

Policjant przed służbą zatrzymał nietrzeźwego kierowcę z zakazem

Data publikacji 27.12.2017

W drugi dzień świąt funkcjonariusz bialskiej komendy udając się na służbę zatrzymał na terenie parkingu sklepowego nietrzeźwego kierującego. Kierowcą okazał się być 27-latek z Białej Podlaskiej, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci, mężczyzna wyjeżdżając z parkingu uszkodził inny samochód. Dodatkowo okazało się, że kierował samochodem w czasie obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Wczoraj przed godziną 23:00 policjant bialskiej „patrolówki” wyszedł z domu udając się na służbę. Zmierzając do swojego samochodu zaparkowanego na parkingu przy osiedlowym sklepie, funkcjonariusz zauważył  manewrujący na tym parkingu samochód osobowy marki Audi A6. Jego kierowca cofał samochodem tak nieumiejętnie, że uszkodził  jeden z zaparkowanych pojazdów.

Policjant zatrzymał pojazd. Okazało się, że jego kierowcą jest  27-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Ponieważ w trakcie rozmowy z mężczyzną funkcjonariusz poczuł od niego alkohol, o zdarzeniu powiadomił dyżurnego bialskiej komendy.

Przybyli na miejsce policjanci ruchu drogowego zbadali stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że ma on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi ustalili ponadto, że mężczyzna kierował samochodem pomimo obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz o jego dlaszym losie zadecyduje Sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W.L.

Powrót na górę strony