Zlikwidowana plantacja - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja

Data publikacji 08.01.2018

Łódzcy oraz świętokrzyscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zlikwidowali plantację na terenie gminy Chmielnik. W specjalnie przygotowanej piwnicy należącej do 62- latka, zabezpieczono blisko 100 sztuk krzaków konopi , 30 gramów gotowego suszu, a także 80 gramów substancji w postaci kryształków, które teraz zostaną szczegółowo zbadane. Zatrzymany został także 26-letni syn mężczyzny oraz jego 21-letnia partnerka, którzy w jednym z mieszkań na terenie Kielc posiadali narkotyki i przed przybyciem stróżów prawa próbowali się ich pozbyć.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi mieli informację, że w dwóch miejscach na terenie województwa świętokrzyskiego mogą znajdować się narkotyki oraz nielegalna uprawa. O pomoc w działaniach poprosili kolegów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W piątek funkcjonariusze jednocześnie weszli do mieszkania w Kielcach i domu na terenie gminy Chmielnik.

W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali trzy osoby. 62- letniego mężczyznę w domu którego zabezpieczyli łącznie 96 krzaków konopi oraz 26- letniego syna wraz z jego 21-letnią partnerką, którzy w mieszkaniu w Kielcach posiadali susz roślinny. W chwili gdy policjanci stanęli przed drzwiami mieszkania, para próbowała pozbyć się suszu spuszczając go w toalecie i paląc go w kuchennym garnku.

Cała trójka usłyszała już zarzuty. 62- latek oraz jego 26- letni syn za nielegalną uprawę mogą spędzić w więzieniu nawet 8 lat. 21-latka za posiadanie suszu oraz zacieranie śladów przestępstwa może spędzić w więzieniu do 5 lat. W niedzielę decyzją sądu, 62- letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy.  

Opr. KT

Źródło: KWP w Kielcach

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja