Zatrzymany sprawca szeregu oszustw metodą „na policjanta” - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca szeregu oszustw metodą „na policjanta”

Policjanci z wydziałów kryminalnych Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, w wyniku wspólnych działań wykrywczych zatrzymali 59-letniego mieszkańca Olkusza, uczestniczącego w oszustwach metodą tzw. „na policjanta”. Mężczyzna trafił w ręce mundurowych zaraz po odebraniu pieniędzy od swojej ostatniej ofiary.

We wtorek (16.01.br.) 78-letnia mieszkanka Skawiny przekazała wszystkie swoje oszczędności w kwocie 2 500 zł oraz 200 USD, nieznanemu jej mężczyźnie. Chwilę przed tym otrzymała telefon od kobiety, która podając się za policjantkę oświadczyła, że syn staruszki miał wypadek drogowy i aby uniknąć odpowiedzialności karnej musi zapłacić 37 tyś zł.

Staruszka powiedziała, że nie posiada takiej kwoty a rozmówczyni przystała na mniejszą sumę. Następnie po pieniądze zgłosił się rzekomo wysłany przez policjantkę „kurier”. Chwilę po odebraniu pieniędzy od pokrzywdzonej wpadł w ręce funkcjonariuszy, który byli już na jego tropie w związku z innymi podobnymi zgłoszeniami.

59-letni mieszkaniec Olkusza został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.17 stycznia w KPP w Krakowie zatrzymany usłyszał szereg zarzutów dotyczących oszustw metodą tzw. „na policjanta”, jakich dopuścił się na szkodę starszych osób, zamieszkałych na terenie Skawiny. Oszust działał w okresie od 15 grudnia 2017 r. do 16 stycznia 2018 r. W sumie wyłudził 64 493 zł.

18.01 br. prokurator wobec sprawcy zastosował dozór policji, zakaz opuszczania kraju oraz poręcznie majątkowe. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Krakowie / kp)

 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja