Łęczna: Próba oszustwa metodą "na policjanta" - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łęczna: Próba oszustwa metodą "na policjanta"

Data publikacji 06.03.2018

Wczoraj do 55-letniej mieszkanki Łęcznej, na telefon stacjonarny zdzwonił mężczyzna podszywający się pod policjanta. Kobieta nie dała się jednak zwieść opowiadanej historii i poinformowała o zdarzeniu Policję. Policjanci apelują o ostrożność i zgłaszanie wszelkich podejrzeń popełnienia przestępstwa.

Wczoraj do 55-letniej mieszkanki Łęcznej, na telefon stacjonarny zdzwonił mężczyzna przedstawiający się jako policjant Wydziału Śledczego. Mężczyzna powiedział swojej rozmówczyni, iż w banku w którym kobieta posiada konto pracuje nieuczciwa kasjerka, która chce wyłudzić wysoką pożyczkę na jej dowód osobisty. Nieznajomy kazał zadzwonić 55-latce na numer 997 twierdząc, że się rozłączy. Zgodnie z instrukcją mieszkanka Łęcznej wykonała telefon na numer alarmowy. Oszuści jednak nie rozłączyli się. Kobieta usłyszała w słuchawce, iż rozmawia z dyżurnym Policji. Osoba podszywająca się pod dyżurnego potwierdziła tożsamość funkcjonariusza dzwoniącego wcześniej. Po zakończeniu rozmowy i odłożeniu słuchawki ponownie zadzwonił telefon, a w słuchawce odezwał się męski głos. Telefonujący pytał czy kobieta potwierdziła już jego tożsamość i ile ma oszczędności na koncie. Mężczyzna poinformował, że mieszkanie jest obserwowane i w godzinach wieczornych ktoś zgłosi się do kobiety.

Czujna mieszkanka Łęcznej zgłosiła się do tutejszej jednostki w celu potwierdzenia całej sytuacji. Wtedy wyszło na jaw, że próbowano ją oszukać. Teraz policjanci z Łęcznej zajmują się ściganiem oszusta.

Przypominamy, że funkcjonariusze Policji nigdy nie proszą o pieniądze. W przypadku odebrania dziwnego telefonu, gdzie rozmówcy próbują zwieść opowieściami o działaniach policji lub będącej w potrzebie osobie najbliższej, należy zachować spokój i nie ulegać emocjom. Zawsze w takich przypadkach należy poinformować organy ściągania o wszelkich podejrzeniach popełnienia przestępstwa. W razie jakichkolwiek podejrzeń należy skontaktować się z jednostką Policji osobiście lub telefonicznie dzwoniąc na numer stacjonarny znajdujący się na stronie internetowej jednostki. Pamiętajmy aby przed połączeniem upewnić się, że poprzednia rozmowa została zakończona.

A.B.

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja