Policjanci odzyskali wyłudzone pieniądze - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali wyłudzone pieniądze

Data publikacji 09.03.2018

Policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przy współpracy z funkcjonariuszami z Nysy odzyskali 60 tys. złotych. Starsza kobieta, mieszkanka powiatu nyskiego straciła je w wyniku oszustwa metodą "na policjanta". Dzięki szybkiej pracy funkcjonariuszy, oszust nie zdążył wypłacić pieniędzy.

W poniedziałek, 5 marca sprawca działający metodą "na policjanta" podał się za funkcjonariusza z innego województwa. Poinformował mieszkankę powiatu nyskiego, że jej oszczędności są zagrożone i polecił założenie nowego konta. W ten sposób kobieta straciła 60 000 złotych. Poszkodowana całą sprawę szybko zgłosiła policjantom.

Funkcjonariusze wspólnie z Wydziałem ds. Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji od razu przystąpili do działania. Ustalili oni sposób działania oszusta i namierzyli konto bankowe, którym posługiwał się oszust. Przy współpracy z bankami zabezpieczyli środki finansowe. Sprawca nie zdążył już ich wypłacić.

Gdyby nie szybkie zgłoszenie sprawy policjantom, cała sprawa mogłaby potoczyć się zupełnie inaczej. Pamiętajmy, że przestępcy ciągle zmieniają sposób swojej nielegalnej działalności. Zarówno środki których używają, jak ich metody ulegają ciągłej ewolucji.

Przypominamy:

  • Nigdy nie podawajmy haseł czy loginów dostępu do skrzynki e-mail, kont na mediach społecznościowych czy tym bardziej do kont bankowych. Policjanci nigdy nie będą żądać takich danych.
  • Zawsze w sytuacji, gdy oszust podający się za policjanta lub innego państwowego urzędnika chce od nas uzyskać takie informacje, kontaktujmy się z Policją, dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

Zgłaszajmy nawet najmniejsze próby wyłudzenia takich informacji.

(KWP w Opolu / kp)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja