Zatrzymany za napaść na taksówkarza - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za napaść na taksówkarza

Data publikacji 26.03.2018

Do policyjnego aresztu trafił 23-latek, który w niedzielę wczesnym rankiem napadł na taksówkarza. Powodem był brak pieniędzy na opłacenie taksówki. Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu. O jego losie zadecyduje sąd.

W minioną niedzielę, 25.03.br., przed godziną 6:00 dyspozytor firmy przewozowej zlecił kierowcy kurs z Leszna do Wschowy. Nic nie wskazywało na to, że podróż zakończy się napadem i dotkliwym pobiciem taksówkarza. Młody mężczyzna chciał dostać się do Wschowy, jednak nie miał przy sobie pieniędzy. Chciał zostawić telefon komórkowy pod tzw. zastaw. Taksówkarz zgodził się na takie rozwiązanie. W pewnym momencie 23-latek siedzący na tylnej kanapie samochodu przeskoczył za fotel kierowcy i złapał go za szyję. Zaczął dusić, zadając mocne ciosy w twarz. Groził, że użyje noża, jeśli taksówkarz nie odda mu telefonu. Kierowcy udało się otworzyć drzwi. Wypadł z samochodu na asfalt, ale pasażer nadal atakował.

Po chwili taksówkarzowi udało się uwolnić, wsiąść do auta i odjechać. Następnie zgłosił wszystko policjantom ze Wschowy. Na podstawie przekazanego przez niego rysopisu, już po kilku minutach funkcjonariusze zatrzymali 23-latka. Agresor trafił do policyjnego aresztu, a o jego losie zadecyduje sąd.

(KWP w Lublinie/ab)

  • Zatrzymany za napaść na taksówkarza
    Zatrzymany za napaść na taksówkarza
  • Zatrzymany za napaść na taksówkarza
    Zatrzymany za napaść na taksówkarza
Powrót na górę strony
Polska Policja