Fałszywy policjant wpadł w zasadzkę - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP

Fałszywy policjant wpadł w zasadzkę

Data publikacji 27.03.2018

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. Podczas rozmowy telefonicznej przestępca wprowadził w błąd pokrzywdzoną, a następnie pod pretekstem prowadzonej przez siebie akcji próbowali ją nakłonić do przekazania fałszywemu policjantowi całej biżuterii i wszystkie oszczędności. Na miejscu na Dominika K. czekali już prawdziwi policjanci.

Do zdarzenia doszło w jednym z budynków przy Alei Wyzwolenia. Nieznani sprawcy, kobieta i mężczyzna dzwoniąc do pokrzywdzonej i podszywając się pod funkcjonariuszy policji, próbowali nakłonić ją do przekazania wszystkich oszczędności i całej biżuterii, którą ma w domu.

Opowiedziana historia miała wzbudzić u pokrzywdzonej przekonanie, że bierze udział w policyjnej akcji wymierzonej w przestępców dokonujących kradzieży z włamaniem do mieszkań i uchronić tym samym jej dobytek przed planowanym przestępstwem.

Oszuści polecili kobiecie, aby przygotowała wszystko i przekazała to w depozyt policjantowi, który zgłosi się do niej. Zamiast planowanego łupu na fałszywego policjanta pod wskazanym adresem czekali już prawdziwi policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

Zaplanowana i zorganizowana w najdrobniejszych szczegółach akcja zakończyła się zatrzymaniem Dominika K. i zapobiegnięciem utraty przez pokrzywdzoną biżuterii i wszystkich oszczędności.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuraturze na postawienie mężczyźnie zarzutu oszustwa. Na wniosek śledczych sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 26-latka na 3 miesiące. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / kp)

 

  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
Powrót na górę strony
Polska Policja