Dzielnicowi z IV Komisariatu Policji w Krakowie uratowali 13-letnią dziewczynkę - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kraków

Dzielnicowi z IV Komisariatu Policji w Krakowie uratowali 13-letnią dziewczynkę

Data publikacji 18.05.2018

Szybka i profesjonalna pomoc policjantów uratowała życie dziecka. Dzielnicowi udzielili pomoc dziewczynce, która dostała silnej reakcji alergicznej.

Do zdarzenia doszło 15 maja br., po godzinie 15.00, podczas obchodu rejonu służbowego w rejonie os. Widok, policjanci zauważyli siedzącą na chodniku nastolatkę, która wzbudziła ich zainteresowanie nietypowym zachowaniem. Dzielnicowi podeszli do dziewczynki pytając czy coś się stało. Podczas rozmowy ustalili, że 13-latka chwilę wcześniej zjadła kanapkę z pastą zawierającą orzechy, na które jest uczulona. Zaraz po zjedzeniu dziewczynka poczuła się źle – posiłek spowodował silną reakcję uczuleniową polegającą na gwałtownym zaburzeniu oddychania oraz ogólnym osłabieniu organizmu.

Dzielnicowi natychmiast udzielili jej pierwszej pomocy, powiadomili rodzinę nieletniej, a także załogę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Dzięki szybkiej reakcji policjantów oraz ich zaangażowaniu poszkodowana, w stanie przytomnym, w obecności członka rodziny przewieziona została do szpitala przy ul. Strzeleckiej w Krakowie, a jej zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja