Świdnik: Oszukał ponad 370 osób. 26-latek zatrzymany i aresztowany - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin

Świdnik: Oszukał ponad 370 osób. 26-latek zatrzymany i aresztowany

Data publikacji 25.05.2018

Za oszustwa dokonane na szkodę ponad 370 osób z całej Polski odpowie 26-letni mieszkaniec Świdnika. Policjanci ustalili, że mężczyzna za pośrednictwem popularnego portalu internetowego oferował do sprzedaży markowe obuwie w okazyjnych cenach. Nie mając zamiaru dostarczenia zamówionych i opłaconych produktów, wyłudził od pokrzywdzonych łącznie ponad 80 tysięcy złotych. Wczoraj Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

26-letni mieszkaniec Świdnika został zatrzymany przez świdnickich kryminalnych  przed kilkoma dniami. Z policyjnych ustaleń wynika, że  26-latek dopuścił się szeregu oszustw internetowych na szkodę osób z całej Polski. Policjanci ze Świdnika we współpracy z Wydziałem do walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie udowodnili mężczyźnie popełnienie lub usiłowanie dokonania ponad 370 wyłudzeń na łączną kwotę ponad 80 tysięcy złotych.

Jak ustalono, przez kilka miesięcy 2016r. oszust oferował za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego obuwie markowych producentów i nie dostarczał zamówionego towaru pomimo wpłat od klientów.

26-latek usłyszał zarzuty oszustwa. Decyzją Sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

P.L.

Powrót na górę strony