Poszukiwania na Zalewie Sulejowskim - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łódź

Poszukiwania na Zalewie Sulejowskim

Data publikacji 04.06.2018

Policjanci z Opoczna, Piotrkowa Tryb., Tomaszowa Maz. i strażacy z PSP i OSP Opoczno oraz z terenu gmin: Mniszków, Błogie Rządowe, Zarzęcin do późnych godzin nocnych poszukiwali czterech osób zaginionych na Zalewie Sulejowskim w miejscowości Zarzęcin, które po wypożyczeniu roweru wodnego nie powróciły na brzeg. Okazało się, że turyści zostawili wypożyczony rower w miejscowości Bronisławów i nie informując o tym nikogo odjechali.

Zaginięcie czworga turystów pływających rowerem wodnym na Zalewie Sulejowskim opoczyńska policja otrzymała 2 czerwca 2018 roku od Wodnego Pogotowia Ratunkowego. Z przekazanych informacji wynikało, że  cztery osoby, dwie dorosłe i dwoje nastolatków, około godziny 16.00, w miejscowości Zarzęcin, wypożyczyło rower wodny i nie powróciło na brzeg.

W  trybie alarmowym wezwano policjantów wydziału kryminalnego opoczyńskiej komendy, strażaków z PSP oraz OSP Opoczno i wspólnie rozpoczęto poszukiwania zaginionych. Dodatkowo o zaginięciu turystów zostały powiadomione jednostki ościenne policji tj. z Tomaszowa Maz. i Piotrkowa Tryb. Tamtejsi policjanci także przeszukiwali rejon zalewu sulejowskiego. Około północy służby ratunkowe ustaliły, że w miejscowości Bronisławów przycumowany jest  do brzegu rower wodny. Po sprawdzeniu okazało się, że to ten, który został wypożyczony przez poszukiwane cztery osoby. Policjanci ustalili, że korzystający z roweru wodnego, mieszkańcy Łodzi, widziani byli w miejscowości Bronisławów. Na szczęście w tym przypadku nikomu nic się nie stało. Niestety wypożyczający rower nie poinformowali pracowników wypożyczalni o pozostawieniu sprzętu w innym miejscu. To też wywołało całą lawinę dalszych działań. Nieprzemyślane zachowanie osób wypożyczających sprzęt wodny doprowadziło do poderwania w stan gotowości służb ratunkowych, które do późnych godzin nocnych przeczesywały rejon Zalewu Sulejowskiego.

Warto pamiętać, że każdy kto wypożycza sprzęt turystyczno-rekreacyjny jest zobowiązany do oddania go po zakończeniu odpoczynku. Nie można w dowolnym miejscu zostawiać np. wypożyczonych kajaków, czy rowerów wodnych nie informując o tym nikogo.

Każdy przypadek niepowrotu osób wypożyczających sprzęt wodny może być potraktowany właśnie w podobny sposób - jako zagrożenie zdrowia i życia.

(KWP w Łodzi)

Powrót na górę strony
Polska Policja