Dzielnicowi uratowali starszego mężczyznę z pożaru - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uratowali starszego mężczyznę z pożaru

Data publikacji 05.06.2018

W sobotnią noc płonęło poddasze kamienicy przy ulicy Szewskiej w Bochni. Policjanci z tamtejszej komendy jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych pomogli ewakuować 19 mieszkańców. Funkcjonariusze wyprowadzili również z płonącego budynku starszego mężczyznę, który bez ich pomocy mógł zginąć.

W ubiegłą sobotę około godziny 21:15 asp. szt. Marcin Włodek i sierż. Dominik Dulęba z rewiru dzielnicowych wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni, w trakcie realizowania interwencji w centrum miasta zauważyli płomienie na dachu jednej z kamienic. Niezwłocznie poinformowali oficera dyżurnego o pożarze i udali się na miejsce, aby rozpocząć działania ratownicze. Na miejsce skierowano również straż pożarną i pogotowie.

Policjanci przy pomocy innych osób, które spontanicznie przyłączyły się do tych działań wyprowadzili z płonącej kamienicy oraz przyległych budynków 19 mieszkańców - dorosłych i dzieci.

Gdy dzielnicowi dotarli do najwyżej położonych mieszkań dowiedzieli się, że w jednym z lokali samotnie mieszka starszy mężczyzna. Drzwi od mieszkania były zamknięte i nikt nie reagował na głośne wezwania i pukanie. Policjanci ze względu na coraz większe zadymienie i w obawie o życie mężczyzny, nie czekali dłużej i kluczem, który wręczyła im osoba opiekująca się starszym lokatorem otworzyli drzwi jego mieszkania. W jednym z pomieszczeń znaleźli mężczyznę. Był on nieświadomy zagrożenia.

Policjanci wyprowadzili go z budynku i przekazali pod opiekę służbom medycznym. Wkrótce do akcji ratunkowej przystąpiły załogi Państwowej Straży Pożarnej.

(KWP w Krakowie / po)
 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony