Dziecko Bezpieczne w Mieście - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gdańsk

Dziecko Bezpieczne w Mieście

Data publikacji 07.06.2018

6 czerwca w Szkole Podstawowej nr 61 w Gdańsku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Dziecko Bezpieczne w Mieście” i ogłoszenie wyników konkursu plastycznego. Projekt realizowany jest przez policjantów z wydziału prewencji gdańskiej komendy wojewódzkiej, a jego celem jest kształtowanie pozytywnych zachowań u dzieci.

Projekt „Dziecko Bezpieczne w Mieście” realizują funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku przy wsparciu Terminala Kontenerowego DCT w Gdańsku. Projekt kierowany jest do dzieci z klas pierwszych uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 61 w Gdańsku. Celem projektu jest kształtowanie pozytywnych zachowań u dzieci w zakresie poruszania się po ulicy, kontaktów z osobami obcymi, zachowania w czasie ferii zimowych i wakacji letnich oraz samodzielnego przebywania w domu. W ramach projektu każde dziecko otrzymało elementarz, który służy edukacji najmłodszych w zakresie zasad bezpieczeństwa ogólnego. Spotkania w ciągu roku szkolnego prowadzili policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku omawiając tematy: „Bezpieczna droga do szkoły”, „Bezpieczne ferie”, „Obcy”, ”Bezpieczne wakacje”.

Wczoraj odbyła się gala finałowa podczas której wszystkie dzieci biorące udział w projekcie otrzymały upominki, a autorzy najlepszych prac plastycznych otrzymali gry planszowe „Zostań Dzielnicowym” przekazane przez Wydział Promocji Policji Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.

(KWP w Gdańsku / kp)

 

  • policjanci z dziećmi
  • policjantka z dziećmi
  • policjantka z dziećmi
Powrót na górę strony
Polska Policja