38-latek z Sanoka, który strzelił do kobiety, jest już w rękach policjantów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

38-latek z Sanoka, który strzelił do kobiety, jest już w rękach policjantów

Mężczyzna, który wczoraj był poszukiwany przez sanockich policjantów został zatrzymany w jednym z hoteli na terenie miasta. Funkcjonariusze szukali go w związku ze zranieniem kobiety oraz spowodowaniem kolizji z radiowozem. 38-latek trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj odbędzie się jego przesłuchanie.

Wczoraj około godz. 7.00 sanoccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ul. Orzeszkowej w Sanoku mężczyzna strzelił do kobiety z wiatrówki. Całe szczęście, obrażenia ręli były niegroźne. Sprawca uciekł z miejsca przed przyjazdem służb. 

Funkcjonariusze po otrzymaniu niezbędnych informacji rozpoczęli poszukiwanie mężczyzny. Natrafili na niego na ul. Iwaszkiewicza w Sanoku. Mężczyzna kierował fordem. Gdy policjanci nabrali pewności, że to właśnie jego poszukują, nadali sygnał do zatrzymania pojazdu. Kierowca jednak nie reagował i kontynuował jazdę. Na ul. Kościuszki, w pewnym momencie gwałtownie zahamował powodując, że jadący za nim radiowóz uderzył w jego tył. Zakleszczone pojazdy przejechały w ten sposób około 200 m. Następnie kierujący fordem odjechał z miejsca. Samochód, którym się poruszał porzucił na ul. Orzeszkowej i dalej uciekał pieszo. 

Policjanci wiedzieli, że mężczyzna nie opuścił terenu miasta. Sprawdzali miejsca, w których się pojawiał oraz te, w których mógł szukać schronienia. Jego zatrzymanie było tyko kwestią czasu. 

Około godz. 23.00 policjanci ustalili, że 38-latek pojawił się w jednym z miejscowych hoteli. Wspólnie ze swoim kolegą próbował wynająć pokój. Zaskoczeni obecnością policjantów mężczyźni nie stawiali oporu. Obaj zostali zatrzymani. Dzisiaj odbędą się ich przesłuchania.

(KWP w Rzeszowie / po)

Powrót na górę strony