Trwa ustalanie okoliczności pożaru policyjnych radiowozów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoszcz

Trwa ustalanie okoliczności pożaru policyjnych radiowozów

Data publikacji 11.06.2018

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, ustalają okoliczności pożaru dwóch radiowozów policyjnych, które zaparkowane były przed Posterunkiem Policji w Choceniu w powiecie włocławskim. Z pewnością istotna w tej sprawie będzie opinia biegłego z zakresu pożarnictwa. Niewykluczone jednak, że było to celowe podpalenie.

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy około godz. 2.00. Wówczas, dyżurny Policji z Włocławka otrzymał zgłoszenie z centrum powiadamiania ratunkowego, że najprawdopodobniej palą się radiowozy zaparkowane przed Posterunkiem Policji w Choceniu. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci. Wcześniej zgłoszenie w tej sprawie otrzymała również straż pożarna, która także wysłała tam swoje siły. Strażacy z OSP w Choceniu podjęli akcję gaśniczą i ugasili pożar. Poza mundurowymi na miejsce udał się również prokurator i biegły z zakresu pożarnictwa.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że częściowemu spaleniu uległy dwa oznakowane radiowozy stojące przed posterunkiem. To pojazdy kia ceed i opel corsa. Obecnie trwa szacowanie strat i ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia. Z pewnością istotna w tej sprawie będzie opinia biegłego, niewykluczone jednak, że było to celowe podpalenie.

Policjanci proszą świadków zdarzenia o kontakt osobisty z Komendą Miejską Policji we Włocławku przy ul. Okrężnej 25 lub telefoniczny pod numerem 54 414 56 00 lub 54 414 50 25.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja