Zatrzymany handlarz podrobioną kawą - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kraków

Zatrzymany handlarz podrobioną kawą

Data publikacji 12.06.2018

Tarnowscy policjanci zabezpieczyli ponad tysiąc kilogramowych opakowań podrobionej kawy o wartości co najmniej 80 tys. zł.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą KMP w Tarnowie, wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP z Rzeszowa zatrzymali 47-letniego mieszkańca Tarnowa, który samochodem dostawczym w foliowych workach przewoził ponad tonę kawy. Produkt podrobiony pod znanego i uznanego producenta światowego trafiał na sklepowe półki w Polsce jak również za granicą. Mężczyzna oszukując w ten sposób kupujących uczynił sobie stałe źródło dochodu. Handlując podrobionym produktem doprowadził producenta oryginalnej kawy do strat finansowych sięgających kwoty ponad 80 tys. zł.

Policjanci zabezpieczyli 1054 opakowania kawy o wadze 1 kg każde, a zatrzymanemu mężczyźnie przedstawili zarzut określony w artykule 305 ust. 1 i 3 Ustawy z dnia 30 czerwca 2000 roku Prawo własności przemysłowej.
Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowie. Mężczyzna za handel podrobionymi znakami towarowymi odpowie przed tarnowskim sądem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mg)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony