Lublin: Śmiertelny wypadek skoczka spadochronowego na lotnisku w Radawcu Dużym - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin

Lublin: Śmiertelny wypadek skoczka spadochronowego na lotnisku w Radawcu Dużym

Data publikacji 17.06.2018

Wyjaśniane są okoliczności śmiertelnego wypadku 18-letniego mieszkańca Warszawy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że młody mężczyzna oddawał skok z wysokości około 1000 metrów, podczas którego spadł na płytę lotniska i poniósł śmierć. Na miejscu pracowali policjanci, prokurator i Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, która będzie ustalać jak doszło do tego wypadku.

Wczoraj po godzinie 14:00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w miejscowości Radawiec Duży  na terenie lotniska doszło do wypadku z udziałem skoczka spadochronowego. Na miejscu wykonywaliśmy czynności pod nadzorem prokuratora. Jak wstępnie ustalono na terenie obiektu od rana odbywały się skoki. Podczas jednego z nich 18-letni mieszkaniec Warszawy spadł na płytę lotniska. W wyniku wypadku młody mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Skok oddawany był z wysokości około 1000 metrów. Decyzją prokuratora ciało skoczka zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości instruktora oraz osób nadzorujących skoki – wszyscy byli trzeźwi.

O wypadku została poinformowana Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, która będzie ustalać wszystkie okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku.

K.K.

Powrót na górę strony
Polska Policja