Codziennie służymy społeczeństwu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kielce

Codziennie służymy społeczeństwu

Data publikacji 09.07.2018

W sobotę, 2 lipca br. buscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w parku zdrojowym doszło do zaginięcia starszej kobiety. Sytuacja była tym bardziej poważna, że kobieta była schorowana i cierpiała na zaniki pamięci. Na pomoc 79 – letniej mieszkance Sandomierza ruszyli policjanci. Po około 20 minutach odnaleźli ją całą i zdrową. W miniony piątek, na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Busku – Zdroju wpłynęło podziękowanie od syna zaginionej za błyskawicznie okazaną pomoc.

Do Buska – Zdroju, w sobotę 2 lipca br. przyjechał syn wraz ze swoją matką, chcieli wysłuchać koncertu plenerowego w parku zdrojowym. W oczekiwaniu na jego rozpoczęcie, 79 – letnia kobieta postanowiła skorzystać z toalety. Kiedy seniorki nie było kilkadziesiąt minut, towarzyszący kobiecie syn zaczął się niepokoić i rozpoczął jej poszukiwania. Kiedy nie przyniosło to zamierzonego efektu, po pomoc zadzwonił pod numer alarmowy 112. Informacja o zaginięciu trafiła do stanowiska kierowania buskiej Policji. Natychmiast w rejon parku zdrojowego pojechał patrol w składzie sierż. szt. Eliasz Michalski i sierż. Krzysztof Kular. Policjanci przystąpili do poszukiwań i po około 20 minutach mieli dla zatroskanego o zdrowie swojej matki syna dobrą wiadomość. Schorowana seniorka, cierpiąca na zaniki pamięci została odnaleziona i przekazana pod opiekę zgłaszającego.

W miniony piątek, na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Busku – Zdroju wpłynęło podziękowanie za szybkość działania i kompetencje jakimi wykazali się policjanci podczas poszukiwań seniorki. Jak napisał syn seniorki: „Dzięki Bogu i Policji, która nad nami czuwała, że się wszystko dobrze skończyło”.       

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku - Zdroju

Powrót na górę strony
Polska Policja