Policjanci usłyszeli wołanie o pomoc - natychmiast ruszyli z pomocą niepełnosprawnej kobiecie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci usłyszeli wołanie o pomoc - natychmiast ruszyli z pomocą niepełnosprawnej kobiecie

Data publikacji 23.07.2018

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego chojnickiej policji pomogli niepełnosprawnej 82-latce. Funkcjonariusze usłyszeli wołanie kobiety dobiegające z tarasu domu i ruszyli natychmiast, aby jej pomóc. Para policjantów wydostała zszokowaną kobietę leżącą pod wózkiem inwalidzkim i do czasu przyjazdu ratowników udzieliła jej pierwszej pomocy przedmedycznej oraz cały czas monitorowała stan zdrowia sparaliżowanej osłabionej kobiety.

W miniony piątek około południa policjanci ruchu drogowego patrolowali wyznaczony rejon na terenie jednej z wsi w gminie Chojnice. W momencie, kiedy funkcjonariusze zbliżali się do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną usłyszeli wołanie o pomoc kobiety, która leżała na tarasie swojego domu. St. sierż. Milena Grabowska oraz sierż. Kamil Myszka nie zastanawiając się natychmiast ruszyli z pomocą. Na szczęście drzwi domu były otwarte, więc nie tracili zbędnych cennych minut, aby pomóc niepełnosprawnej 82-latce, która spadła z wózka inwalidzkiego na podłogę i nie mogła się podnieść. Kobieta leżała tam dłuższy czas i była bardzo osłabiona.

Para funkcjonariuszy natychmiast wydostała spod wózka inwalidzkiego kobietę, a w międzyczasie poprzez dyżurnego wezwała karetkę pogotowia. Do czasu przyjazdu służb ratowniczych udzielili kobiecie fachowej pierwszej pomocy oraz monitorowali stan zdrowia osłabionej niepełnosprawnej kobiety. Uratowana 82-latka trafiła pod opiekę lekarzy.

(KWP w Gdańsku / kp)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja