Sierż szt. Michał Hubert nie tylko na służbie pomaga ratować życie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoszcz

Sierż szt. Michał Hubert nie tylko na służbie pomaga ratować życie

Data publikacji 31.08.2018

Włocławski policjant Ogniwa Prewencji na Wodach KMP we Włocławku sierż. szt. Michał Hubert po służbie, wspólnie z instruktorem nauki jazdy, pomogli mężczyźnie, który przewrócił się na chodniku. Funkcjonariusz opatrzył rannego, natomiast instruktor zadzwonił po pomoc i przyniósł apteczkę z auta. Dzięki tej reakcji nie doszło do nieszczęścia.

Wczoraj (30.08.18) około 17.00 sierż szt. Michał Hubert, który na co dzień służy w Ogniwie Prewencji na Wodach Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, jadąc po służbie do domu, zauważył w pobliżu ulicy Młynarskiej zatrzymującą się naukę jazdy. Instruktor wybiegł w stronę skrzyżowania Młynarskiej i Św. Antoniego, gdzie na chodniku leżał mężczyzna. Policjant natychmiast zatrzymał się i również pobiegł w tamtym kierunku.

Na miejscu zastał leżącego mężczyznę z mocno krwawiącą raną głowy. Z relacji świadka wynikało, że nieznajomy nagle przewrócił się i uderzył głową w chodnik. Instruktor nauki jazdy natychmiast zadzwonił na numer alarmowy i przyniósł z auta apteczkę. Natomiast funkcjonariusz zaczął udzielać pierwszej pomocy. Przy pomocy dostępnych środków opatrunkowych zabezpieczył krwawiącą ranę i do czasu przyjazdu załogi ratownictwa medycznego kontrolował czynności życiowe mężczyzny.

To nie pierwsza taka sytuacja, gdzie sierż. szt. Michał Hubert pomaga potrzebującym pomocy. W maju, wspólnie z kolegą z patrolu, uratował tonącą w jeziorze 52-letnią kobietę. Na pewno swoim postępowaniem udowodnił, że policjantem nie tylko jest się na służbie, ale również poza nią.

Powrót na górę strony
Polska Policja