Policjanci odnaleźli zaginionego w lesie starszego mężczyznę - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginionego w lesie starszego mężczyznę

Data publikacji 07.09.2018

Wczorajszej nocy policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach odnaleźli 70-latka z gminy Uście Gorlickie, który dzień wcześniej poszedł do sąsiedniej miejscowości na zakupy. Wracając przez las mężczyzna pośliznął się i spadł ze skarpy do leśnego strumienia, gdzie spędził kilka godzin. Dzięki szybkiej i skutecznej akcji policjantów, starszy człowiek szczęśliwie wrócił do domu.

Informacja o zaginięciu mężczyzny trafiła do dyżurnego gorlickiej Policji wczoraj (06.09.2018 roku), trzydzieści minut po północy. Członkowie rodziny zgłosili, że ich 70-letni krewny dzień wcześniej wieczorem poszedł do sąsiedniej miejscowości na zakupy i do chwili obecnej nie powrócił do domu.

Dyżurny natychmiast na miejsce skierował patrol, który po zebraniu informacji od rodziny wraz z kilkoma sąsiadami pojechał do sąsiedniej miejscowości, do której miał udać się zaginiony. Po przybyciu na miejsce policjanci wraz z sąsiadami udali się pieszo leśną drogą, po prawdopodobnej trasie przemieszczania się zaginionego. Po przejściu około kilometra w głąb lasu, jeden z policjantów zauważył w świetle latarki siedzącego w potoku mężczyznę. Jak się okazało 70-latek pośliznął się i spadł ze skarpy do strumienia, z którego nie mógł się wydostać. Spędził w nim kilka godzin.

Policjanci wyciągnęli mężczyznę z potoku i odprowadzili na skraj lasu, gdzie załoga pogotowia udzieliła mu pomocy. Szczęśliwie nie odniósł on żadnych poważnych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji. Po wykonaniu badań policjanci odwieźli 70-latka do domu.

(KWP w Krakowie / kp)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja