Zatrzymany mężczyzna podejrzewany o wybicie szyby w synagodze - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany mężczyzna podejrzewany o wybicie szyby w synagodze

Data publikacji 21.09.2018

Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzewanego o wybicie kamieniem szyby w synagodze. Do zdarzenia doszło 19 września br. przed godziną 18.00. Mieszkaniec gminy Trąbki Wielkie został osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy policjanci przekażą do prokuratury w celu oceny przyjętej kwalifikacji prawnej tego czynu.

Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu od kilku dni pracowali nad sprawą wybicia szyby w synagodze. Do zdarzenia doszło w minioną środę, 19 września br. Funkcjonariusze oprócz zabezpieczenia śladów na miejscu zdarzenia, weryfikacji policyjnych baz danych i rozmów ze świadkami zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu. Pomimo wielu typowań potencjalnych sprawców tego przestępstwa, policjanci zdecydowali o publikacji wizerunku mężczyzny w mediach.

Niemal natychmiast po publikacji wizerunku do policjantów zaczęły napływać zgłoszenia. Kilka z nich potwierdziło informacje zdobyte już przez funkcjonariuszy z Wrzeszcza.

Dzisiaj, 21września br., około godziny 12:00, na terenie gminy Trąbki Wielkie policjanci z komendy miejskiej Policji zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. Mężczyzna nie spodziewał się zatrzymania, był zaskoczony widokiem policjantów, ale nie stawiał oporu podczas zatrzymania.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy policjanci przekażą do prokuratury w celu oceny przyjętej kwalifikacji prawnej tego czynu.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • Zatrzymany mężczyzna podejrzany o wybicie szyby w synagodze
  • Zatrzymany mężczyzna podejrzany o wybicie szyby w synagodze
  • Zatrzymany mężczyzna podejrzany o wybicie szyby w synagodze
  • Zatrzymany mężczyzna podejrzany o wybicie szyby w synagodze
Powrót na górę strony
Polska Policja