Pies, który nosi odblaski - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów Wlkp.

Pies, który nosi odblaski

Data publikacji 05.10.2018

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego podczas służby zauważyli w lesie błąkającego się psa. Pomimo, że zwierzę znajdowało się dosyć daleko od drogi, zwróciło ich uwagę. Dlaczego? Bo miało założoną kamizelkę odblaskową. Właściciel był bardzo wdzięczny za odnalezienie swojego pupila.

Policjanci w swojej codziennej służbie mają wiele zadań, a jednym z nich jest pomaganie ludziom i dbanie o ich bezpieczeństwo. Wielokrotnie podejmują interwencje związane z ratowaniem ludzkiego życia czy odnajdywaniem osób zaginionych. Zdarzają się jednak interwencje nietypowe lub takie, w których pomocy potrzebują zwierzęta. Najczęstszymi są te, kiedy policjanci odnajdują porzucone lub zagubione psy. Taka właśnie sytuacja przydarzyła się podczas służby policjantom ruchu drogowego. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zielonogórskiej komendy miejskiej- st. sierż. Agnieszka Włodarska i sierż. szt. Krzysztof Budrewicz mieli zaplanowana służbę na drodze krajowej nr 27, na odcinku pomiędzy Zieloną Górą, a Nowogrodem Bobrzańskim. Mieli za zadanie sprawdzać zachowanie kierujących na drodze oraz kontrolować prędkość i stan trzeźwości kierujących. Gdy jechali w kierunku Zielonej Góry zauważyli w lesie błąkającego się psa. Zwierzę zwróciło ich uwagę bo miało założoną kamizelkę odblaskową. Pies wyglądał na zagubionego, ale był spokojny, łagodny, nie bał się ludzi i pozwolił policjantom podejść. Okazało się, że na obroży widnieje numer telefonu do właściciela, policjanci zadzwonili więc z informacją o odnalezieniu psa.

Właściciel bardzo się ucieszył i podziękował policjantom, a jednocześnie poinformował że pies brał udział w polowaniu. Gdy pobiegł za zwierzyną i długo nie wracał właściciel wraz ze znajomymi zaczęli go szukać. Okazało się, że pies znacznie się oddalił i gdyby nie pomoc policjantów trudno by było go odnaleźć. Ta sytuacja pokazuje także jak ważne w codziennym życiu są elementy odblaskowe, które nie tylko służą ludziom ale i, tak jak w tym przypadku, zwierzętom. Gdyby pies nie miał na sobie kamizelki odblaskowej, trudno byłoby go zauważyć. Podobnie jest gdy przechodnie poruszający się po ulicach używają elementów odblaskowych. Dzięki nim są lepiej widoczni dla kierujących, a przez to bardziej bezpieczni. Pamiętajmy o tym i dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

 

podinsp. Małgorzata Stanisławska

KMP w Zielonej Górze

 

 

Powrót na górę strony
Polska Policja